KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

W 1928 roku papież Pius XI powołuje do życia Akcję Katolicką. W jej szeregach były między innymi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Wybuch II wojny światowej przerwał działalność KSM. Po wielu próbach reaktywowania stowarzyszenia, w 1989 roku Komisja Episkopatu Polski powołała grupę roboczą, by propagowała KSM i opracowała statut. W roku 1990 r. Komisja Episkopatu Polski przyjęła uchwałę powołującą KSM jako organizację ogólnopolską.

KSM jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działającym na terenie całej Polski. Celem KSM jest kształtowanie dojrzałych katolików oraz uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach zycia.

Biskup Adam Dyczkowski w dniu 7 marca 1994 roku powołał KSM Diecezji ZielonogórskoGorzowskiej. W diecezji działa ponad 100 oddziałów i kół KSM.

Pierwszym prezesem KSM był W. Miłek. Obecnie tę funkcję pełni Ł. Brodzik.

W naszej parafii KSM powstał w 2009 roku. Pierwszym asystentem był ks.Andrzej Jędrzejowski a członków KSM wtedy liczyło około 20 osób. Jeździli na szkolenia do Zielonej GÓRY, brali czynny udział w wielu zadaniach parafialnych.

Kolejnym asystentem parafialnym był ks. K. Cochła, a obecnym ks. T. Dobrowolski.

Członkowie KSM pomagają w prowadzeniu różańca, drogi krzyżowej, przyozdabianiu kościoła.

W ubiegłym roku KSM zorganizował wycieczkę nad morze.

KSM pragnie pomagać innym, stosując zasadę: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie”.