Przyjaciele Paradyża

„Przyjaciele Paradyża”

W dniu 4 listopada 1989 r. ówczesny biskup ordynariusz Józef Michalik – w trosce o powołania – zainicjował grupę „Przyjaciół Paradyża”. Grupę tę tworzą osoby, które pragną ofiarować Bogu dary duchowe i materialne z myślą o powołanych do służby Bożej (J. Michalik. List pasterski Ordynariusza Gorzowskiego na Uroczystość Chrystusa Króla w Roku Pańskim 1980. ASD-Teczka: Listy Pasterskie Biskupa Ordynariusza).

Do grupy „Przyjaciół Paradyża” winni należeć rodziny powołanych i innych wspólnot modlitewnych działających w parafii. Szczególny udział w tych grupach mają chorzy i cierpiący, którzy włączają się w dzieło modlitwy o świętość i owocne działanie ewangelizacyjne powołanych przez Boga do służby w Kościele.

Od 1991 roku członkowie grup „Przyjaciół Paradyża” spotykają się na corocznej pielgrzymce w Paradyskim Seminarium, ich liderzy odbywają swoje paradyskie rekolekcje. Na te spotkania wyjeżdżają także członkowie grup „Przyjaciół Paradyża”.

W pierwszy czwartek miesiąca ‘”przyjaciele Paradyża” modlą się w kościele za powołanych i przygotowujących się do służby Bożej.

Spotkania formacyjne tej grupy odbywają się 2-3 razy w ciągu roku. W celu intensyfikacji pracy formacyjnej grupy, w dniu 10 października 2015 r., odbyła się pielgrzymka do Paradyskiego Seminarium.