OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

1. Dziś druga niedziela zwykła,
  2. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek - wspomnienie
    św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w sobotę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  3. W środę o godz. 18.00 zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek o godz. 17.40 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  4. Dziś, w niedzielę, 20 stycznia o godz. 11.15 zapraszam na koncert kolędowy i innych utworów w wykonaniu Sabiny Meck i Łukasza Kokoszko – artystów sceny jazzowej, laureatów prestiżowych konkursów.
  5. W następną niedzielę, 27 stycznia o godz. 15.00 zapraszam na przegląd kolęd i pastorałek.
  6. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła i WSD w Paradyżu.
  7. Od poniedziałku kontynuujemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30. W poniedziałek kolęda odbędzie się przy ulicach: Traugutta numery nieparzyste, Droga Polna; wtorek – Traugutta numery parzyste; środa Ogrodowa numery parzyste i nieparzyste 1 – 23; czwartek – Ogrodowa numery nieparzyste od 25 do końca oraz ulice: Rolna, Gołębia, Jastrzębia, Ptasia, Sowia, Krucza, Kosynierów Mirosławieckich, Kukułcza, Jaskółcza, Sokola, Strusia; piątek – Dębowa, Gajowa, Akacjowa, Kasztanowa, Leśna, Sosnowa, Zagajnikowa, Łowiecka, Wilcza, Lisia, Końcowa, Piaskowa, Zaułek Kowalski; sobota – Ścieżka Rybacka, Wysockiego, Fiołkowa, Energetyków, Liliowa, Azaliowa, Różana, Tulipanowa, Jaśminowa, Lawendowa, Jagodowa, Konwaliowa, Zaułek Polny, Spokojna, Wesoła, Zacisze, Bajkowa, Osadników, Krótka.
  8. Kolęda uzupełniająca w poniedziałek 28.01.2019 i we wtorek 29.01.2019. Rodziny, które były nieobecne w czasie kolędy, a chciałyby zaprosić kapłana do swoich domów modlitwą i błogosławieństwem, prosimy zgłaszać się zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.
  9. Podczas kolędy – poza sobotą – Msze św. będą odprawiane tylko rano. W czasie kolędy podejmujemy tematy duszpasterskie, rodzinne czy społeczne. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi rodziny z kościołem parafialnym. W czasie kolędy staramy się być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo św., stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalamy świece. Dzieci i młodzież przygotowuje zeszyty z religii; kandydaci do bierzmowania pokazują dzienniczki.
  10. Podczas kolędy kancelaria otwarta będzie tylko rano: w poniedziałek, czwartek i sobotę od godz. 8.30-9.30. W sprawach pilnych można umówić się telefonicznie.
  11. Od poniedziałku 28.01.2019 wracają wieczorne Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00, natomiast od czwartku 31.01.2019 powracają zwyczajne godziny otwarcia kancelarii parafialnej – poniedziałek i czwartek od 16.00 do 17.00 i sobota od 8.30 do 9.30.
  12. W ostatnim czasie zostali powołani do wieczności nasi Parafianie: śp. Wilhelm Sztogryn, Władysław Wołoszkiewicz . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
  13. W sklepiku można nabyć świeżą prasę katolicką.
  14. Gościom oraz naszym Parafianom życzę spokojnej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Nauczycielom, pracownikom administracyjnym szkół oraz uczniom życzę dobrych i bezpiecznych ferii.

Witnica, 20 stycznia 2019 r.            Ks. Prałat dr Ryszard Tomczak  Proboszcz